Sdružení vinařů Císařův vinohrad

 Vína v naší nabídcebylo založeno roku 2003 za účelem prodeje jakostních, přívlastkových i ročníkových vín pod společnou etiketou a logem sdružení

Název Císařův vinohrad je odvozen od císaře Josefa, z jehož vůle byla roku 1783 založena ves Nový Poddvorov. Ve stejném roce tentýž panovník zrušil staré horenské organizace a vydal jednotný viniční řád pro celou Moravu. Josef II., jemuž se přezdívalo Selský císař, podle jedné z mnoha josefských legend vyoral na Poddvorově první brázdu nového vinohradu.

Členové sdružení, jimiž jsou vinaři Vladimír Kašík, Václav Mrkva a Pavel Veselský, s hrdostí navazují na zdejší staletou tradici pěstování vinné révy a výroby jedinečného poddvorovského vína. Výsledkem jejich snažení jsou ušlechtilé přírodní produkty, které Vám s potěšením nabízíme k ochutnání. A je z čeho vybírat – náš sortiment čítá více než 20 druhů vín.

Originalita vína se pojí nejen s odrůdou, ale také s místem, kde vzniklo. Pěstování vinné révy lze na území obou Poddvorovů předpokládat již v dobách velkomoravských, kdy se víno vyrábělo především pro liturgické účely. Vždyť staroslavné mikulčické hradiště se zbytky svých mnoha kostelů je vzdáleno jen několik kilometrů. Moravské vinařství v okolí Poddvorova zdokonalili rovněž čejkovičtí templáři, z jejichž komendy podle legend vedly podzemní chodby až do Poddvorova. Vinohrady tedy dotvářely charakter zdejší krajiny od nepaměti a víno zase dotvářelo charakter lidí, kteří zde žijí. Původní Poddvorov byl několikrát zpustošen, dokonce i zcela zničen a vymazán z map. Vždy byl však obnoven nebo znovu vystavěn. Roku 1783 byl v sousedství původního Poddvorova založen Nový Poddvorov. Obě obce jsou dodnes obklopeny požehnanými vinohrady, v nichž se stejně jako před staletími rodí krásné hrozny pro výrobu toho nejušlechtilejšího nápoje, jaký kdy člověk vynalezl.

Zejména v malých sklepních hospodářstvích, kde má vinař ke každému sudu takřka familiární vztah, lze vyrábět víno, které je jedinečné. Každý dobrý sklepmistr má totiž svůj nezaměnitelný rukopis. I my se snažíme vtisknout našim vínům neopakovatelný charakter. Přispívá k tomu také skutečnost, že hrozny nenakupujeme a veškerou surovinu pěstujeme ve vlastních vinicích. Zdravý, kvalitní hrozen je předpokladem úspěchu. Usměrněnou sklizní se snažíme vypěstovat takové hrozny, z nichž bychom pak mohli ve sklepě vytvořit přívlastkové víno – tedy čistě přírodní produkt bez použití řepného cukru. Právě takové víno nejlépe odráží přírodní podmínky viniční trati, která z velké části utváří jeho specifické aromatické a chuťové vlastnosti. Není náhodou, že v době všeobecného kvaltování a unifikace přicházíme s nabídkou rozjímavého spočinutí nad jedinečnou sklenkou dobrého vína od konkrétního vinaře.

Partneři

  Vinařství Bukovský      Vinařství Zbyněk Osička   Vinařství Vašíček        Vinařství Herzánovi Rodinné vinařství Kašík Izolstav s.r.o.Spodní prádlo Hobi Sembo - diamantové a pilové kotouče

© 2010 Vinocz.eu
Tvorba internetových prezentací webyvysocina.cz

TOPlist