Vinařství Helena Bednaříková

 Vína v naší nabídce

  

Nové, mladé vinařství Helena sídlí na samém okraji Velkých Pavlovic. Název dostalo podle jména majitelky, která všechny vína vyrábí sama a zastává všechny práce od samotné orby ve vinících až po zpracování hroznů ve finální produkt.

Především společná výroba vína s dědečkem Bedřichem Hanušem stojí za vznikem vinařství Heleny Bednaříkové v roce 2008. Víno se v rodině vyrábělo od nepaměti a pro sebe a známé v tom pokračovala i Helena Bednaříková, která si vzala vinařský úděl za způsob obživy a začala hospodařit dle pravidel integrované produkce na necelém hektaru pronajatého vinohradu.

 Odrůdovou skladbu tvoří Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Muškát moravský, Pálava, Svatovavřinecké, Modrý Portugal, André, Frankovka, Dornfelder a Zweigeltrebe. Technologické zázemí má vinařka doma. Využívá kombinaci moderních a tradičních způsobů vinifikace – na bílá vína řízené kvašení, na červená metodu otevřené macerace v kádích. Bílá vína zrají v nerezových tancích, červená ve starších barikových sudech. Z celkového ročního objemu kolem 7 000 litrů vzniká pravidelně asi 4 000 lahví, zbytek se prodá v sudové podobě.


Partneři

  Vinařství Bukovský      Vinařství Zbyněk Osička   Vinařství Vašíček        Vinařství Herzánovi Rodinné vinařství Kašík Izolstav s.r.o.Spodní prádlo Hobi Sembo - diamantové a pilové kotouče

© 2010 Vinocz.eu
Tvorba internetových prezentací webyvysocina.cz

TOPlist