Rodinné vinařství Kachyňa

Vína v naší nabídce

 

 

Až do 50. let minulého století přivedla rodinná tradice soukromého zemědělce Karla Kachyňu k pokračování rodinného vinařství. V současné době obhospodařuje cca 4 ha vinohradů, v kterých ale také již začínají plodit mladé výsadby, vysazené před pár lety. Vína vyprodukovaná pouze z vlastních hroznů, jsou uváděna na trh jako zemská vína, což jim, ale jak jsme se sami přesvědčili, neubírá na chuti. Zvláštností a specialitou je u nás ojedinělá červená odrůda Sevar – velmi aromatické a ovocné červené víno, které mají vysazené již od roku 2003.

Sklep tohoto rodinného vinařství najdete na samém okraji čtvrti vinných sklepů Belegrady. Od roku 2010 tu bílá vína vznikají moderní cestou s pomocí řízeného kvašení a ušlechtilých kvasinek, avšak bez enzymů a chemie. Do lahví se dostanou pouze samotoky, lisované víno je distribuováno v podobě sudové. Naproti tomu červená vína stále kvasí v kádích a po jablečno-mléčné fermentaci leží v akátových sudech. Je-li to možné, nejsou červená vůbec filtrována. 

Jako správný zemědělec Vám ale Karel Kachyňa nabídne na podzim jablka a broskve z vlastní zahrádky (sadu) a také se můžete těšit na excelentní bílý i červený burčák. Závěr každé degustace je provázen překvapením.

          Nové Etikety pro rok 2014Partneři

  Vinařství Bukovský      Vinařství Zbyněk Osička   Vinařství Vašíček        Vinařství Herzánovi Rodinné vinařství Kašík Izolstav s.r.o.Spodní prádlo Hobi Sembo - diamantové a pilové kotouče

© 2010 Vinocz.eu
Tvorba internetových prezentací webyvysocina.cz

TOPlist