Vinařství Osička spol. s r.o.

Vína v naší nabídce

 

 

Tradice vinařství rodu Osičků byla založena roku 1790 panem Janem Osičkou, který byl jedním z prvních vinařů ve Velkých Bílovicích. Postupem času se naše vinařství rozrostlo na výměru čtyřiceti hektarů vinic a deseti hektarů polností. Dnešní středně velké rodinné vinařství jsme založili roku 1999.

Raritou naší vinařské firmy je dřevěný kládový lis z roku 1797, který je i dnes plně funkční. Návštěvníci, kteří k nám zavítají mají také možnost si prohlédnout jeden z největších původních archivních kvelbených sklepů v České republice.

Naše vinařství se zaměřuje na tvorbu kvalitních přívlastkových vín, révových sazenic, podnožových řízků a na služby pro vinaře. Průběžně modernizujeme výrobní technologie a do budoucna se chceme zapojit do programu integrované produkce hroznů a bio produktů.

Mezi pěstovanými bílými odrůdami převládají Müller Thurgau, Tramín červený, Veltlínské zelené, Neuburské, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé a Rulandské šedé. Na humózních hlinitopísčitých půdách v nejlepších polohách se daří modrým odrůdám, jako Frankovka, Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Rulandské modré a Cabernet Moravia.


Partneři

  Vinařství Bukovský      Vinařství Zbyněk Osička   Vinařství Vašíček        Vinařství Herzánovi Rodinné vinařství Kašík Izolstav s.r.o.Spodní prádlo Hobi Sembo - diamantové a pilové kotouče

© 2010 Vinocz.eu
Tvorba internetových prezentací webyvysocina.cz

TOPlist