Vinařství Plchut

Vína v naší nabídce

 

 

             Vinařství Plchut, založené v roce 2008, vychází z rodinné tradice pěstitelů vinné révy. Traduje se, že pra prastařeček (jak se na Moravském Slovácku říká) současného majitele Ing. Petra Plchuta, zakoupil vinný sklep – mutěnskou búdu, v roce 1897. Pěstování révy a výroba vína přechází od těch dob z generace na generaci až do dnešních dnů. V roce 1958 bylo hospodářství z důvodu odmítnutí rodiny vstoupit do JZD zlikvidováno a vinice byly rodině navráceny až v roce 1968. Od této chvíle se pěstování révy a výroba kvalitního vína postupně rozvíjí, pochopitelně v době a podmínkách socialismu, jako záhumenkové hospodářství. V roce 1990 byl zbudován nový vinný sklep v sousedství původního rodinného, který je dnes ve vlastnictví strýce současného majitele.

Ing. Petr Plchut, absolvent Mendelovy zemědělské univerzity v Brně. Dosavadní způsob zájmového vinaření povýšil na výrobu kvalitních vín z produkce rodinných vinic a především nákupem kvalitních hroznů z různých vinařských oblastí Jižní Moravy. Výsledky kvalitní práce, při využití moderních metod výroby vína, byly oceněny na několika významných výstavách.

Vinařství se zaměřuje na produkci vysoce kvalitních lahvových a sudových vín z hroznů jak z naší produkce, tak i z dokoupené suroviny. Bíla vína vyrábíme metodou řízeného kvašení v nerezových tancích a užitím ušlechtilých kvasnic. Červená vína vyrábíme klasickou metodou kvašením v otevřených kadích a následným zráním v dubových sudech. Všechna červená vína prochází jablečno-mléčnou fermentací, která vína zjemňuje.

Naše vína Vás osloví lehkostí a svěžestí, příjemnou vůní a kvalitou.


Partneři

  Vinařství Bukovský      Vinařství Zbyněk Osička   Vinařství Vašíček        Vinařství Herzánovi Rodinné vinařství Kašík Izolstav s.r.o.Spodní prádlo Hobi Sembo - diamantové a pilové kotouče

© 2010 Vinocz.eu
Tvorba internetových prezentací webyvysocina.cz

TOPlist