Rodinné vinařství Jiří Rusnok

Vína v naší nabídce

 

 

Naše vinařství je pokračovatelem rodinné tradice pěstování a výroby vína, která se táhne již čtvrtou generaci.
Geografické položení katastru Velkých Bílovic, na kterém se nachází všechny vinice, je ideální pro pěstování vinné révy. Díky různému složení půdy je zde možné vyrobit vína jak lehká a příjemná s ovocným buketem, tak vína těžká, hutná. Tato přednost viničních poloh Velkých Bílovic byla vypozorována již našimi předky       a i nyní je uplatňována při výrobě vín.
Hospodaříme na 7 ha plodných vinic, což je 35 000 kusů hlav vinné révy. Odrůdové složení je postaveno na typických odrůdách, které se zde vyskytují už po generace. Patří k nim Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Rulandské šedé, Tramín červený, Frankovka,              Modrý portugal, Rulandské modré, Zweigltrebe.
Vinice se nachází na svazích jihovýchodní až jihozápadní expozice, jsou rozprostřeny po celé šířce katastru. Sklizňové práce jsou prováděny výlučně ručně, aby kvalita sklízených hroznů nebyla negativně ovlivněna.


Partneři

  Vinařství Bukovský      Vinařství Zbyněk Osička   Vinařství Vašíček        Vinařství Herzánovi Rodinné vinařství Kašík Izolstav s.r.o.Spodní prádlo Hobi Sembo - diamantové a pilové kotouče

© 2010 Vinocz.eu
Tvorba internetových prezentací webyvysocina.cz

TOPlist